Dlaczego warto zostać obywatelem USA? Polski Adwokat Imigracyjny – New Port Richey, FL

Dlaczego warto zostać obywatelem USA? Polski Adwokat Imigracyjny - New Port Richey, FL

Dlaczego warto zostać obywatelem USA?

Odpowiada Polski Adwokat Imigracyjny – New Port Richey, FL – Agnieszka Piasecka, Esq.

1. Nie będziesz podlegać deportacji. 

Generalnie (z pewnymi wyjątkami) obywatele amerykańscy nie podlegają deportacji podczas gdy posiadacze zielonej karty mogą w każdej chwili zostać deportowani za pewne przestępstwa kryminalne.

2. Możliwość podróżowania za granicę bez ograniczeń czasowych. 

Posiadacze zielonej karty nie mogą przebywać jednorazowo poza Stanami Zjednoczonymi przez okres dłuższy niż sześć miesięcy. W przypadku przekroczenia sześciu miesięcy za granicą grozi im utrata zielonej karty, jeżeli władze imigracyjne uznają, że „porzucili” oni zieloną kartę.

3. Możliwość sponsorowania członków rodziny na zieloną kartę. 

Uzyskanie obywatelstwa daje możliwość przyspieszonego sponsorowania członków rodziny na zieloną kartę. Obywatele amerykańscy mogą sponsorować na zieloną kartę w trybie przyspieszonym nie tylko swoich małżonków i dzieci, ale również rodziców oraz rodzeństwo. Generalnie (z pewnymi wyjątkami), dzieci obywateli amerykańskich, które nie ukończyły 18 lat dostają automatycznie obywatelstwo amerykańskie (nawet jeżeli urodziły się poza Stanami Zjednoczonymi).

4. Możliwość głosowania w wyborach i ubiegania się o stanowiska polityczne. 

Tylko obywatele amerykańscy mają przywilej głosowania. 

5. Możliwość zdobycia zatrudnienia w agencjach państwowych. 

Wiele lukratywnych stanowisk w urzędach i agencjach federalnych dostępnych jest tylko dla obywateli amerykańskich.

6. Ulgi podatkowe. 

Pewne ulgi podatkowe dostępne są tylko dla obywateli Stanów Zjednoczonych.

7. Dotacje i stypendia państwowe. 

Obywatele amerykańscy mogą ubiegać się o dofinansowanie, stypendia i dotacje federalne dotyczące na przykład opłat za wykształcenie.

8. Posiadanie amerykańskiego paszportu i łatwość podróżowania. 

Obywatele amerykańscy mogą podróżować na całym świecie z amerykańskim paszportem i cieszyć się ochroną amerykańskich placówek dyplomatycznych. Dodatkowo, obywatele Stanów Zjednoczonych mogą podróżować do wielu krajów bez konieczności ubiegania się o wizę. 

9. Okazanie patriotyzmu. 

Stany Zjednoczone to dla wielu z nas kraj spełnionych marzeń o lepszym życiu. Dla tych z nas, którzy zgadzają się z tym stwierdzeniem, warto uzyskać obywatelstwo jako symbol wdzięczności za szanse i pomoc jakie otrzymaliśmy od tego kraju.

10. Nie musisz już odnawiać i pilnować zielonej karty. 

Posiadacze zielonej karty muszą pamiętać o odnawianiu zielonej karty co 10 lat, co wiąże się z kosztami oraz każdorazową pracą papierkową. Dodatkowo, w przypadku zgubienia lub utraty zielonej karty lub zmiany nazwiska, wymagane jest wystąpienie o nową zieloną kartę co, jeszcze raz, wiąże się z wysokimi kosztami oraz pracą papierkową.

Uzyskanie obywatelstwa amerykańskiego dla kwalifikujących się posiadaczy zielonej karty nie jest skomplikowane i wiąże się z jednorazowym kosztem, który warto ponieść w świetle korzyści i benefitów długoterminowych.

* Powyższa informacja ma charakter wyłącznie edukacyjny i w żadnym wypadku nie stanowi ani nie zastępuje porady prawnej

W celu uzyskania dodatkowych informacji po polsku zadzwoń aby umówić się na pierwszą BEZPŁATNĄ konsultację prawną:

727-538-4171

813-786-3911